sobota, 10 grudnia 2016

Kalendarz Adwentowy "Dobrze nam Razem" - dzień 11


To prawda, że nawet jeśli coś na nie wychodziło do tej pory, możemy to zacząć robić. Póki życia, póty nadziei. Troszczmy się o siebie nawzajem, a nie o siebie samych. Dbaj o potrzeby tej drugiej osoby, nawet jeśli nie są one jakoś specjalnie zrozumiałe dla Ciebie. Łatwo jest troszczyć się "na swoich warunkach", nawet poświęcać się, ale według swojego własnego zrozumienia. No dobra, może nie tak całkiem łatwo. Ale jeśli Ona, czy On potrzebują czegoś dla Ciebie nieoczywistego? Ciszy, kiedy Ty masz chęć na głośną muzykę? Towarzystwa, kiedy Ty masz akurat chęć na ciszę i spokój? 
Troszczenie się o siebie nawzajem zaczyna się od małych gestów, od kocyka, kiedy ktoś zaśnie na kanapie (lub właśnie od nieprzykrywania tym kocykiem, jeśli nie lubi :), od dzielenia się ostatnim łykiem czy kęsem czegoś ulubionego, od robienia sobie (i tobie) herbaty, kanapek. Dawania czasu na posiedzenie samemu, jeśli ktoś potrzebuje.
A kończy się... no właśnie się nie kończy... ❤
  • zadanie na dziś - pomyśl o jakiejś potrzebie Twojej Ukochanej/Twojego Ukochanego. Niekoniecznie takiej najbardziej oczywistej, ale czego by chciała/chciał, czego właśnie potrzebuje. Albo tylko pragnie. Pomyśl jak możesz tę potrzebę zaspokoić, albo pomóc ją zaspokoić, zatroszcz się o to właśnie. Zadbaj o to. ( może niekoniecznie tylko dziś :)
Dobre myśli  - dzisiaj sam/sama wymyśl co napiszesz :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz