wtorek, 13 grudnia 2016

Kalendarz Adwentowy "Dobrze nam Razem" - dzień 14


Wierność. Zawsze i wszędzie. W każdej, ale to naprawdę każdej sytuacji. Jestem po Twojej stronie i NIGDY Cię nie opuszczę. Nigdy, nigdy. I o to w tym chodzi. Nie: "będę Ci wierny/wierna jakiś czas" - taka wierność to żadna wierność. ZAWSZE. Nie będziesz sama/sam, bo nawet w najtrudniejszych chwilach czy problemach będę po Twojej stronie, tuż za Tobą, razem. W małżeństwie o tyle bardziej, o ile to jednak ważniejsza relacja niż drużyna (nawet Drużyna Pierścienia:), i o tyle, o ile sobie to przyrzekamy i mamy na to świadków. 
Ale żeby być wiernym w wielkich, trudnych sprawach, potrzeba ćwiczyć na co dzień. W takich mniejszych. 
To kwestia postawy a nie wielkich zrywów. I tę postawę kształtujemy każdego dnia. Nie chodzi o to by zawsze przyznawać rację, ale aby nie zostawiać najbliższych nawet gdy się mylą. Albo gdy robi się zbyt trudno. Albo przychodzi szara codzienność. Albo się pokłócimy. 
"Skoro tak, to radź sobie sama/sam" - to tutaj jest koniec Twojej wierności, nawet jeśli chodzi o jakąś głupotę. I na to nie można sobie pozwolić jeśli się kocha.
  • zadanie na dziś - jak z Twoją wiernością? Czy zawsze stoisz po stronie swojej Ukochanej/Ukochanego? Nad czym możesz popracować?

Dobre myśli - napisz dzisiaj o tym, że chcesz, że naprawdę Ci zależy na byciu wiernym, staniu po stronie Twojej Ukochanej/Ukochanego. O tym, że to część Twojej miłości.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz