środa, 14 grudnia 2016

Kalendarz Adwentowy "Dobrze nam Razem" - dzień 15


Wprawdzie zaczęliśmy Kalendarz jakiś czas temu, dokładnie 15 dni temu, więc taki prawdziwy początek to nie jest, ale właśnie o początku dzisiaj. Taki początek jest ważny na początku :), ale i każdego dnia.
W jaki sposób zaczynamy każdy kolejny dzień, jak witamy się po rozłące, nawet tej krótkotrwałej, codziennej. Chodzimy do pracy, robimy zakupy i załatwiamy mnóstwo spraw. Czasem gdzieś po drodze gubimy te oczywiste przecież rzeczy. Mijają lata i już nie całujemy się na "dzień dobry", nie przytulamy na przywitanie. "Jestem!" rzucone gdzieś pomiędzy odłożeniem kluczy na półkę, a ściągnięciem butów. Potem szybko obiad, porządek, dzieci - "jak było w szkole", może film, zakupy, chwila dla internetu, wiadomości, kolacja."Idę spać", "dobranoc". 
Nie mamy wiele czasu, to prawda, ale to jak ten czas, który jednak mamy, wykorzystujemy, to już całkiem inna sprawa. Takie niewielkie gesty jak powitanie każdego dnia mogą dać nam bardzo wiele. Szkoda życia, by ich nie wykonywać. Trzeba dbać o te małe, ale ważne rzeczy. To one tworzą naszą codzienność. 
Jeśli tak to jednak już wygląda - najwyższy czas to zmienić. Dzisiaj zacznij (i dziś będzie Wasz nowy początek).

  • zadanie na dziś - przygotuj miłe powitanie dla Twojej Ukochanej/Twojego Ukochanego. Wyraź swoją miłość i radość z tego, że jesteście razem. Niech będzie w nim uśmiech. Przeprowadź swój plan rano albo jak spotkacie się po pracowitym dniu. 
Dobre myśli - dzisiaj na kalendarzowej karteczce napisz coś o tym jak chcesz spędzać codzienność z Twoją Ukochaną/Twoim Ukochanym. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz