piątek, 16 grudnia 2016

Kalendarz Adwentowy "Dobrze nam Razem" - dzień 17


Podobno człowiek nie przestaje się bawić, bo się starzeje, tylko starzeje się, bo przestaje się bawić. Jest chyba coś na rzeczy też w kwestii relacji. Nie przestajemy się dobrze razem bawić, bo nasza relacja ostygła i stała się nudna, tylko zaczynamy się w niej nudzić, bo przestajemy się bawić. Na początku staramy się robić razem różne rzeczy, fajnie spędzać czas, dobrze razem się bawić. Potem przychodzą kolejne dni, obowiązki, praca, kolejne obowiązki... i kolejne. Dopada nas rutyna, brak czasu, brak okazji, zaczynamy wierzyć, że z jakiegoś powodu już nam "nie wypada" i po jakimś czasie orientujemy się, że nasza bliskość nie daje nam już tyle radości co kiedyś. No przecież nie będziemy się teraz, dobre 25 lat po ślubie zachowywać jak małolaty! Dlaczego nie?
Tym bardziej wcześniej!
Mówi się, że organy nieużywane zanikają. Na pewno dzieje się tak z mięśniami. Jeśli przestajesz ćwiczyć, forma spada bez litości. Tak samo dzieje się z zabawą - nie ćwiczymy - tracimy te umiejętności. Dobra wiadomość jest taka, że nawet bardzo dużą zniżkę formy można, przy pewnym wysiłku, odbudować. Można wrócić do dawnej sprawności. Ale trzeba ćwiczyć.
Bawić się, szukać okazji, planować czas na zabawę i dobrze, radośnie go wykorzystywać.

  • zadanie na dziś - wymyśl coś szalonego; zróbcie coś, czego dawno już nie robiliście, co jest fajne, przy czym naprawdę dobrze oboje się dobrze bawicie. Znajdźcie na to czas. Najlepiej właśnie jutro.

Dobre myśli - opisz dzisiaj krótko jakieś śmieszne, zabawne wydarzenie, albo coś, co uwielbiasz razem robić.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz