sobota, 17 grudnia 2016

Kalendarz Adwentowy "Dobrze nam Razem" - dzień 18


Dziś o wspólnym czasie. Jak zauważył Pan Einstein, czas łatwo zabić, a trudno wskrzesić. Czas wspólny niestety podlega tej samej zasadzie. I to rodzi pytanie o to jak spędzamy nasz czas. Czy przypadkiem trochę go jednak przynajmniej nie podduszamy? 
Nie mamy go dużo, jasne, że nie. Nie mamy go nawet dla siebie samych, a co dopiero dla siebie nawzajem..., więc pytanie jest tym bardziej uzasadnione. 
Jak używamy tej niewielkiej ilości czasu, który jednak mamy? Przecież znajdujemy go na ważne sprawy. Robimy zakupy, przygotowujemy posiłki, zjadamy je, myjemy naczynia, robimy porządek, odkurzamy, wyprowadzamy psa (ok, nie wszyscy), znajdujemy chwile i nawet dłuższe chwile na to, co jest dla nas ważne. Dla siebie też powinniśmy. I nie chodzi o taki czas, kiedy każdy siedzi w osobnym kącie zakopany w swoich własnych sprawach, ale taki oddany temu drugiemu człowiekowi. Jak coś dajesz, to to już nie jest twoje. Jak dajesz czas, a to wielki i piękny dar, to ten czas należy już do tego, komu go dałeś/dałaś. 
Postarajmy się dobrze traktować ten czas, który jednak mamy. Dobrze go używać, tak aby nam pomagał.

  • zadanie na dziś - spędź dzisiaj (niedziela 18 dzień Adwentu) chociaż 15 minut RAZEM z Twoją Ukochaną/ Ukochanym. Jeśli możesz więcej - zrób to koniecznie. Podaruj swój czas, wyłącz telefon, tablet i podobne urządzenia, skup się na byciu razem, rozmowie; może coś razem zróbcie (ale nie chodzi o sprzątanie po obiedzie (!), jeśli Twoje Ukochana/Twój Ukochany akurat chce. Pamiętaj, że to Ona/On decyduje jak ten czas spędzicie. I pamiętaj, że to jest twój czas dla Niej/Dla Niego.

Dobre myśli - napisz dzisiaj o tym, że chcesz poświęcać swój czas na budowanie Waszej więzi (swoją drogą  p o ś w i ę c a n i e czasu, to ciekawa koncepcja).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz