poniedziałek, 19 grudnia 2016

Kalendarz Adwentowy "Dobrze nam Razem" - dzień 20


Na każdą rzecz, jaką mamy do zrobienia przysługuje nam tylko jedna szansa. Tak i nie, ale po co ryzykować? Czasem uciekamy przed odpowiedzialnością za nas, za siebie samych, za nasz związek. Tak bywa łatwiej na tę konkretną chwilę. Ale to nigdy nie przynosi dobrych rezultatów na dłużej. 
Jeśli nie przygotujemy wigilijnej kolacji, pierniczków, ciasta, ryby i czego tam jeszcze - nie będziemy mieli co jeść w wigilijny wieczór. Konsekwencje...
Bardzo niewiele zostało do Świąt. Tak jak pisaliśmy wcześniej - zakupy, porządki, przygotowania są ważne, ale niech nie przysłonią nam prawdziwej wartości wspólnego świętowania. Weźmy odpowiedzialność właśnie za udane Święta. Na początek, potem za kolejne rzeczy w naszym życiu. Bo udane Święta (i udane życie) się robi, pracuje nad nimi, a nie dostaje w gwiazdkowym prezencie :)
  • zadanie na dziś - pomyśl o tym gdzie uciekasz przed odpowiedzialnością, co zostawiasz z nadzieją, że jakoś to będzie? Weź sprawy w swoje ręce i przejmij tę odpowiedzialność. 

Dobre myśli - dzisiaj napisz po prostu coś miłego :), chyba, że jest coś, co chcesz napisać a nie ma tego w kalendarzu. To jest to miejsce.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz