sobota, 3 grudnia 2016

Kalendarz Adwentowy "Dobrze nam Razem" - dzień 4


Łatwo napisać, trudniej zrobić... Czasem, zupełnie niepotrzebnie traktujemy siebie (siebie samego/samą a nie siebie nawzajem, niestety) śmiertelnie wręcz poważnie. Zatrzymujemy się przed fajnymi rzeczami, bo nie wypada, bo w naszym wieku, na naszym stanowisku... a poza tym już przecież dawno z tego wyrośliśmy. A jeśli jest tak jak przewidział ksiądz Twardowski i dopada nas nasza własna głupota...
Jak często w takich sytuacjach zamiast śmiać się na cały głos, zamykamy się kompletnie, żądamy powagi, niezauważania i... dopiero jesteśmy śmieszni. Postaraj się nabrać choć trochę dystansu do siebie (nie do Twojej Ukochanej /Ukochanego :), pomyśl w jakich dziedzinach życia jesteś sztywniakiem i postaraj się to zmienić. Wyjdzie na dobre i Tobie, i Wam :)

  • Zadanie dna dziś - zrób/ zróbcie bałwana. Niech przypomina o słowach poety :) Jeśli nie ma śniegu, albo jest ale taki jak u nas, czyli mokro-wodnisto-czarno-szary..., wykorzystaj załączony wzór. Wytnij, pokoloruj, zrób dziurkę i powieś w widocznym miejscu, albo z tyłu podklej kartonik/podpórkę i postaw. Oczywiście możesz wykonać bałwana według własnego pomysłu, albo udoskonalić nasze :)
Dobre myśli - dzisiaj napisz: wiem, że czasem ............        (jestem bałwanem), ale bardzo Cię kocham, 
albo coś w tym stylu 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz