czwartek, 21 grudnia 2017

Kalendarz Adwentowy Dobrze nam Razem - dzień 22

Dzień dwudziesty drugi
Szczęście
Robi się poważnie, do Świąt została już tylko niewielka chwila. Jedni z nas są już dawno gotowi, choinka cieszy oczy, kolędy przećwiczone, farsze, uszka, zupy, pierniki, i inne pyszności czekają na swoją chwilę, prezenty spakowane kuszą kokardkami, a inni... szaleją w pogoni za ostatnimi zakupami, szukają przepisu na barszcz, grzybową albo rybną, pytają bliskich co chcieliby "pod choinkę", a! choinka, gdzie można kupić choinkę???
Osobiście znajduję się gdzieś po środku :), ale gdzie tu szczęście?
Chyba najwięcej go pomiędzy tymi wszystkimi przygotowaniami. Już samo to, że mamy dla kogo to wszystko przygotowywać jest przecież szczęściem, które czasem dość trudno dostrzec. Bliscy nas irytują, czepiają się, niczego nie rozumieją, ale... są bliscy. Kochamy ich, nie?
A to, że przy nas są naprawdę wcale nie jest takie oczywiste. 
Zadanie na dziś - docenić to szczęście, które mamy - spędźmy chwilę na zastanowieniu się nad tym - mam szczęście, że: ... , może zróbmy listę naszych szczęść, może porozmawiajmy, albo posiedźmy cichutko i poszukajmy tego jak bardzo jesteśmy szczęśliwi, poczujmy to szczęście. Odetchnijmy nim, podzielmy się nim z bliskimi i zatrzymajmy je na Święta w naszych domach.


Wdzięczność
Dzisiaj będzie łatwo, bo zadanie w zasadzie jest wykonane :). Wystarczy być wdzięcznym za to wszytko (i tych wszystkich :), co nas uszczęśliwia.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz